(SEO) Arama Motoru Optimizasyonu


(SEO) Arama Motoru OptimizasyonuArama Motoru Optimizasyonu, arama motorlarında doğal aramalarla internet sitenizin üst sıralarda olmasına yönelik yapılan çalışmaların tamamıdır. Arama motorlarında üst sıralarda görünmek isteyen markaların tercih ettiği Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), mevcut sitenize yapılması gereken bir takım yazınsal, teknik ve çevrimiçi tanıtım faaliyetleri ile gerçekleşmektedir.

Dijigen web tasarım ve uygulamasını gerçekleştirdiği müşterilerinin yanı sıra, markalara sektörlerinde bir adım önde olma fırsatını SEO konusunda uzman ekibi sayesinde sağlıyor.

Arama motoru optimizasyonu nedir?

Örneğin bir iş yeri açtınız tabela yada herhangi bir reklam, tanıtım çalışmasında bulunmadınız.

İnsanlar sizi bulabilir mi? Kesinlikle hayır.

seoGoogle ve Yandex gibi siteler aradığımız her şeyi bulmamızı sağlayan yazılımlardır. Bu siteler müşterilerinizin sizi bulmasını kolaylaştırır. Bu web siteleri aradığınız kelime kombinasyonunun bulunduğu siteleri sizin için bulup önünüze serer. İşte arama motoru optimizasyonu (kısaca seo) internette açtığınız şubenizin yani web sitenizin arama motorları tarafından kolaylıkla bulunabilmesini ve arama sonuçlarında sizin web sitenizin en üst sırada çıkmasını sağlayan bir çalışmadır.

Yani seo yada arama motorları optimizasyonu yeni açtığınız iş yerinizin tabela, el ilanı, totem tabela, bilboard gibi reklam araçlarıdır.

Aslında arama motorları, yeni çağın en iyi pazarlama araçlarıdır. Çünkü insanlar kendilerine bir şey satılmasından veya dayatılmasından hoşlanmazlar. Arama motorları müşterilerinizin kendi istekleri ile size ulaşmasını sağladığı için bu süreç yaşanmaz ve ürününüzü veya işinizi kendi istekleri ile satın alırlar.

Sizin hala internette bir arsanız yok mu? Sizin için satın alıp, binanızı inşa etmeye başlayalım.

İnternet'te bir web sayfası açmak, gerçek hayatta bir işyeri açmak gibidir. İş yeriniz aynı yerde ne kadar uzun süre kalırsa, insanlar sizi o kadar çok benimser, güvenir ve o kadar iş hacminiz artar ayrıca arama motorlarının sizi tanıması ve ön plana çıkarmasında da bu süre çok önemlidir. Buna ne kadar erken başlarsanız müşterilerinizin sizi bulması da o kadar kolaylaşır.
Whatsapp İle Bize Ulaşın