Sem | Arama Motoru Pazarlama


(SEM) Arama Motoru PazarlamaArama Motoru Pazarlaması ya da SEM (Search Engine Marketing) Google Adwords yaygın olarak yürütülen, reklam metinlerinizin daha maksimum verim ve uygun maliyetlerle görüntülenebilmesi için reklamlarınızın optimizasyonu ve sürekli yapılandırma faaliyetleridir.

Arama motoru pazarlama yeni müşterilere ulaşmanızda etkili bir dijital pazarlama stratejisidir.

Dijigen marka ve ürün analizlerinizi projelendirip, hedef kitlenize yönelik arama motorlarında yüksek hacimli ‘’Anahtar Kelimeler’’ oluşturur. Çıkardığı projeksiyona bağlı olarak, reklam bütçenizin verimini maksimize ederek odaklı dönüşümler kazandırır.

Arama motoru pazarlaması gerçek hayatta bilboardlara benzetilebilir. Belirli bir miktar bütçe ile bilboard kiralar ve burada reklamlarınızı yaparak müşterilerinizin sizi bulmasını sağlarsınız.

Arama motoru pazarlamasında öncelikle işinize yönelik anahtar kelimeler çıkarılır, daha sonra bu anahtar kelimelerinin, arama motorlarındaki aylık arama sayısı öğrenilerek reklam stratejisi belirlenir. Müşterileriniz belirlenen anahtar kelimeler ile arama motorlarında arama yaptığında sizin web siteniz ilk sırada çıkar ve müşterileriniz bu reklamlara tıkladığı zaman arama motorlarına ücret ödersiniz.

Arama motoru pazarlama; doğru anahtar kelimeler ve doğru bir strateji ile internette gezinen potansiyel müşterilerinizin tamamına yakınını websitenize girmesini sağlar.


Whatsapp İle Bize Ulaşın